Chronos
"CHRONOS"
Salon Zegarków Szwajcarskich
Oraz
Autoryzowany Serwis Zegarków:
OMEGA. LONGINES, RADO, TISSOT, CERTINA, CALVIN KLEIN

Ilość: 0 szt.
Cena: 0,00zł


Kontakt

F.H.U. Chronos

ul. Powstańców 15

41-500 Chorzów

woj. śląskie

mail: chronos@chronos.info.pl

tel.: (32) 241 05 50

NIP: 6270003419
Autoryzowany Serwis Zegarmistrzowski Chorzów

Autoryzowany serwis

Kontakt do serwisu: serwis@chronos.info.pl

tel. 32-2410-550

kom. 607-767-212

                                  

 

Informacje serwisu, regulamin:

 

Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny wszystkich sprzedawanych u nas zegarków.

 

Baterie:

 

Używamy wyłącznie atestowanych baterii produkcji szwajcarskiej marki RENATA. Każda bateria jest czytelnie oznaczona datą produkcji.

 

Posiadamy wszystkie niezbędne rodzaje baterii, występujące w zegarkach elektronicznych.

 

Wymiana baterii:

 

Koszt wymiany baterii jest uzależniony: od rodzaju zastosowanej baterii, stopnia trudności otwarcia i zamknięcia koperty zegarka, oraz dedykowanej przez producenta szczelności i wynosi od 50zł do 150zł. (uszczelka, izolatory, docisk baterii - płatne dodatkowo). W miarę możliwości - baterie wymieniamy od ręki. Jeżeli nie wystąpią komplikacje, to trwa to około 15 - 30 minut.

 

Wymiana baterii w naszym serwisie, nie ogranicza się jedynie do wyjęcia starej i włożenia nowej baterii.

 

Do otwarcia i zamknięcia zegarka używamy specjalnych narzędzi i urządzeń aby nie skaleczyć i nie uszkodzić otwieranych elementów koperty zegarka, które mają wpływ na jego szczelność i estetykę.

 

W celu prawidłowego działania źródła zasilania, przy każdej wymianie baterii wykonujemy: czyszczenie i odtłuszczenie styków oraz izolatorów, pomiar poboru prądu (który wskazuje nam sprawność mechanizmu), czyszczenie i konserwację uszczelek dekla i koronki.

 

Po wymianie baterii i zamknięciu zegarka, sprawdzamy szczelność koperty na wartość określoną przez producenta. Wynik testu jest udokumentowany wydrukiem. W przypadku stwierdzenia nieszczelności zegarka proponujemy wymianę tych elementów które decydują o szczelności koperty.

 

Gwarancja wodoszczelności:

 

Gwarancję wodoszczelność udzielamy na zegarki markowe, w metalowych kopertach ze szkłem mineralnym, lub szkłem pleksi-zbrojonym i zakręcaną koronką, z oznaczoną na deklu zegarka kategorią szczelności minimum 10Atm (100M).

 

Warunkiem udzielenia takiej gwarancji jest wymiana na nowe tych elementów koperty, które decydują o jej szczelności tj. koronka nastawcza z uszczelką, tubus koronki w kopercie, przyciski stopera z uszczelkami, uszczelka dekla, uszczelka lunety i koperty, uszczelka szkła.

 

Uwaga: Wykonany test szczelności zegarka, po wymianie baterii, nie jest gwarancją wodoszczelności koperty, jest wyłącznie czynnością sprawdzającą. Wykonany test ma za zadanie wykazać ewentualną nieszczelność koperty, jeżeli taka nieszczelność ma miejsce w tym momencie.

 

   Uwaga: Koperty zegarków, które nie mają zakręcanych przycisków i koronek nastawczych – pomimo pozytywnego testu szczelności, mogą - w nie sprzyjających warunkach, zaparować!

Jest to zjawisko fizyczne. spowodowane kondensacją wilgoci w wyniku silnego ogrzania i gwałtownego ochłodzenia koperty zegarka – zwłaszcza w wilgotnej atmosferze (gorący – zimny prysznic, sauna).

Zegarek po zaparowaniu należy oddać do czyszczenia - konserwacji. Wprawdzie – zaparowanie po pewnym czasie znika samoczynnie, ale wilgoć w zegarku pozostaje i będzie powodować korodowanie mechanizmu.

 

  Wymiana baterii w zegarku nie jest czynnością naprawczą. Jeżeli zegarek - pomimo wymiany baterii, wykazuje nieprawidłowość w działaniu, to oznacza, że przyczyną tego nie jest tylko źródło zasilania. W takim przypadku, zegarek wymaga naprawy.

 

  Wykonany test szczelności zegarka po wymianie baterii, nie jest gwarancją wodoszczelności koperty, jest wyłącznie czynnością sprawdzającą, która ma za zadanie wykazać ewentualną nieszczelność  koperty, jeżeli taka nieszczelność ma miejsce w tym momencie.

 

  Odtworzenie fabrycznej szczelności koperty zegarka i udzielenie stosownej gwarancji na wodoszczelność, wykonujemy tylko w zegarkach  markowych, w metalowych kopertach.  z nieuszkodzonym szkłem  mineralnym  i z zakręcaną koronką. Koperta zegarka musi być oznaczona kategorią szczelności - minimum 10,0bar (100M). Warunkiem udzielenia takiej gwarancji jest wymiana na nowe wszystkich elementów koperty, które decydują o jej szczelności: koronka - nastawcza, naciągowa, tubus koronki w kopercie, przyciski – stopera, chronografu, uszczelki – szkła, dekla, lunety. Naprawa taka zostanie udokumentowana wydrukiem testu  szczelności. na 10,0bar.(100M).

 

  Kompletny przegląd - Gruntowna naprawa zegarka:

 

Gruntowna naprawa zegarka obejmuje: kompletne rozebranie koperty i mechanizmu zegarka, wykrycie usterek i błędów, zlikwidowanie nadmiernych luzów, usunięcie usterek, wymiana zużytych części na nowe lub ich regeneracja. Oczyszczenie rozebranych części w czyszczarce ultradźwiękowej, poskładanie i naoliwienie mechanizmu, regulacja, i   sprawdzenie działania zegarka. W skład kompletnego przeglądu wchodzi też:  oczyszczenie koperty i bransoletki, wymiana uszczelek i koronki nastawczej, wymiana tubusu koronki w kopercie, oraz wymiana   innych części decydujących o szczelności zegarka.

* Dokładność chodu zegarka, amplituda balansu, oraz inne parametry  mechanizmu, będą udokumentowane wydrukiem  testu.

* Szczelność zegarka  będzie udokumentowana wydrukiem wyniku.

 

Gwarancja:

 

Na wykonanie kompletnego przeglądu - gruntownej naprawy udzielamy od 12- mies. do 24-mies. gwarancji.

 

Gwarancją nie są objęte:

 

Uszkodzenia związane z zawilgoceniem lub zaparowaniem zegarka spowodowane różnicą temperatury lub silnym rozgrzaniem zegarka.

Uszkodzenia mechaniczne spowodowane upadkiem lub uderzeniem.

Zanieczyszczenie zegarka spowodowane pierwotną lub wtórną nieszczelnością koperty (koperty złote i inne, fabrycznie wyprodukowane bez uszczelek, lub zniszczone przez korozję i pot)

Zanieczyszczenie mechanizmu spowodowane wylaniem lub sproszkowaniem baterii.

 

Zegarki zaparowane, zawilgocone lub zalane cieczą w okresie gwarancyjnym po „Gruntownej Naprawie”, dostarczone natychmiast do naszego serwisu, bez śladu śniedzi i rdzy, będą czyszczone w pierwszej kolejności, za ulgową opłatą, a gwarancja zachowa swoją ważność.

 

 Kosztorys naprawy. Sprawdzenie oryginalności zegarka. Sprawdzenie stanu technicznego.

Weryfikacja niezbędnego zakresu naprawy, oraz ustalenie kosztów związanych z naprawą - po dostarczeniu zegarka do naszego serwisu. W przypadku rezygnacji z napraw (po wstępnej ocenie) – pobrana zostanie opłata logistyczna (przyjęcie i odprawienie przesyłki kurierem) – 25,00 zł, oraz koszt odesłanie zegarka kurierem – 19,00 zł.

Koszt dokładnego kosztorysu -  “kompletnego przeglądu / gruntownej naprawy”, z wyszczególnieniem części do wymiany i ustaleniem możliwości naprawy, jest  uzależniony od rodzaju zegarka i komplikacji mechanizmu.

 

Jeżeli zegarek będzie naprawiany w naszym serwisie, to weryfikacja uszkodzeń i kosztorys z opisem naprawy jest kosztem naprawy, i nie pobiera się za to dodatkowej opłaty. 

W przypadku rezygnacji z naprawy np. ze względu na koszt naprawy,

lub gdy naprawa okaże się niemożliwa z powodu niedostępności wymaganych części (stare zegarki), za weryfikację i kosztorys pobieramy opłatę:

 

·     Zegarki proste - kwarcowe, oraz chronografy: cal.G10: G15: od 30,00 do 60,00 zł.

·     Zegarki proste mechaniczne i automaty: od 75,00 - 125,00 zł.

·     Zegarki skomplikowane: kwarcowe wielofunkcyjne, chronografy kwarcowe cal.251.xxx, 

      chronografy RONDA, skomplikowane automaty, chronografy mechaniczne od

      125,00 - 185,00 zł

·     Sprawdzenie oryginalności zegarka, bez pisemnego potwierdzenia (werbalnie): 75,00zł do 150,00zł

·       Sprawdzenie oryginalności zegarka z pisemnym potwierdzeniem i opisem stanu faktycznego: od 185,00zł

 

      Sprawdzenie stanu technicznego i oszacowanie wartości płatne dodatkowo -wycena indywidualna, minimum 185,00zł.

 

 Po weryfikacji lub naprawie zegarek odsyłamy na koszt odbiorcy kurierem - 19zł.

 

Uwaga !

Nie ponosimy odpowiedzialności materialnej za opakowania: szkatułki, etui, pudełka - niezależnie od ich rodzaju i wartości (dotyczy to też, oryginalnych opakowań z poszczególnych marek), w których są przysyłane zegarki do serwisu.

 

Przysłanie zegarka do sprawdzenia możliwości naprawy, lub weryfikacji zakresu  naprawy, jest równoznaczne z akceptacją regulaminu naszego serwisu.

 

Nasz adres:

Autoryzowany Serwis Zegarmistrzowski

FHU CHRONOS

41-500 Chorzów, ul. Powstańców 15

 

Zapraszamy