Chronos
"CHRONOS"
Salon Zegarków Szwajcarskich
Oraz
Autoryzowany Serwis Zegarków:
OMEGA. LONGINES, RADO, TISSOT, CERTINA, CALVIN KLEIN

Ilość: 0 szt.
Cena: 0,00zł


Kontakt

F.H.U. Chronos

ul. Powstańców 15

41-500 Chorzów

woj. śląskie

mail: chronos@chronos.info.pl

tel.: (32) 241 05 50

NIP: 6270003419
Autoryzowany Serwis Zegarmistrzowski Chorzów

Bulova-opis marki

Bulova

Minęło już ponad 130 lat, kiedy to w 1875 roku Joseph Bulova, czeski emigrant i były pracownik Tiffany'ego, otworzył mały sklep jubilerski przy Maiden Lane w Nowym Jorku, niedaleko Wall Street, gdzie postanowił wylansować własną markę zegarową, a później też zegarkową. Jego American Dream się spełnił. Dziś BULOVA należy do najbardziej znanych marek zegarkowych na świecie.

Historia marki jest bardzo bogata i obfituje w wiele ważnych wydarzeń, m. in. związanych z historią rozwoju lotnictwa, takich jak lot Charlesa Lindbergha z Nowego Jorku do Paryża (1927), Apollo 11 (1969) czy Sky Lab (1976).

W latach 50-tych Bulova zainicjowała nową erę zegarmistrzowską, wprowadzając pierwszy elektroniczny zegarek, którego mechanizm o nazwie ACCUTRON pokazywał czas z dokładnością do 2 sekund dziennie - pierwszą nowość po 300-letniej stagnacji w świecie zegarmistrzowskim. Czasomierze Bulovy w czasie II wojny światowej służyły żołnierzom amerykańskiej marynarki wojennej i lotnikom. Dzisiaj znajdziemy je na pokładzie Air Force One, jak również w Białym Domu w ofercie prezentów, jakie swoim gościom wręcza prezydent USA. Bulova była oficjalnym chronometrażystą czasu podczas igrzysk olimpijskich w Calgary i Seulu oraz jest nadal oficjalnym zegarkiem amerykańskich olimpijczyków.
W styczniu 2003 roku otwarto europejskie przedstawicielstwo Bulova - Bulova Swiss SA w szwajcarskim Fribourgu.

Kolekcja BULOVA składa się z pięciu linii: Sport, Sport Chic, Fashion, Classic i zegarki mechaniczne w edycjach limitowanych. Wszystkie zegarki są w 100% pochodzenia szwajcarskiego i posiadają doskonałe mechanizmy ETA  i  ETA Valjoux.