Chronos
"CHRONOS"
Salon Zegarków Szwajcarskich
Oraz
Autoryzowany Serwis Zegarków:
OMEGA. LONGINES, RADO, TISSOT, CERTINA, CALVIN KLEIN

Ilość: 0 szt.
Cena: 0,00zł


Kontakt

F.H.U. Chronos

ul. Powstańców 15

41-500 Chorzów

woj. śląskie

mail: chronos@chronos.info.pl

tel.: (32) 241 05 50

NIP: 6270003419
Autoryzowany Serwis Zegarmistrzowski Chorzów

Omega-opis marki

 

                                                           OMEGA : U Źródeł Historii

Siedem z dziesięciu osób na całym świecie zna markę OMEGA – tak wysokim wynikiem może poszczycić się zaledwie kilka innych marek zegarków. U źródeł tego sukcesu leży niezawodna, najwyższa jakość każdego zegarka marki OMEGA. Nie jest ona jednakże jedynym powodem, dla którego marka ta cieszy się niezmiennie dobrą opinią. Różnice pomiędzy OMEGĄ,  a produktami konkurencyjnymi odzwierciedlają również litery wchodzące w skład jej nazwy :O jak Olimpiada, M jak Mega precyzja, E jak Elegancja, G jak Geografia i A jak Astronauta.

 

Spójrzmy jednak najpierw na historię rozwoju OMEGI na przestrzeni lat i życie niezwykłych postaci z nią związanych – począwszy od  Louisa Brandt’a do Nicolasa Hayek’a – którzy własnymi siłami kształtowali przyszłość tej marki. Od samego początku, warsztat otwarty w La Chaux-de-Fonds w 1848 roku przez, wówczas 23 letniego, Louisa Brandt’a cieszył się rosnącą popularnością. W czasie długich, zimowych miesięcy, siadał on za swoim stołem warsztatowym oświetlanym jedynie niewielką ilością światła wpadającego przez okno i z niezwykłą precyzją składał z części dostarczanych przez lokalnych rzemieślników, zegarki kieszonkowe. Kiedy śnieg stopniał, Louise ruszył w podróż po Europie, gdzie sprzedawał swoje zegarki od Włoch przez Anglię, jego główny rynek zbytu, aż po Skandynawię. Po jego śmierci w 1879, synowie Louis-Paul i Cesar, zniechęceni wątpliwej jakości, nieregularnymi dostawami, porzucili nie przynoszący zadowalających efektów system pracy w warsztacie, na rzecz własnej, w pełni kontrolowanej produkcji. Dzięki większej ilości pracowników, środków komunikacji i energii, w styczniu 1880 roku zakład przeniósł się na drugie piętro niewielkiej fabryki w Bienne, by w grudniu przejąć już cały budynek. Dwa lata później firma przeniosła się ponownie, tym razem do Gurzelen, dzielnicy Bienne, do budynku, w którym wcześniej znajdowała się przędzalnia i w którym do dziś znajduje się główna siedziba firmy. Pierwsze seryjne produkty, Labrador i Gurzelen oraz słynny model OMEGA z 1894, stały się początkiem ogromnego sukcesu firmy. 

 

W momencie śmierci Louisa-Paula i Cesara Brandta w 1903 roku, OMEGA była jedną z największych Szwajcarskich firm produkujących zegarki, z liczbą 800 pracowników i z produkcją na poziomie 240,000 zegarków rocznie. Los firmy znalazły się wtedy w rękach czwórki młodych ludzi, z których najstarszy  Paul-Emile Brandt nie miał jeszcze 24 lat! To właśnie on został uznany za wielkiego architekta i twórcę OMEGI, wpływając na losy firmy przez kolejne pół wieku jej istnienia! Trudności ekonomiczne spowodowane wybuchem Pierwszej Wojny Światowej sprawiły, że od 1925 roku aktywnie dążył on do połączenia OMEGI i firmy Tissot, zwieńczonej ich fuzją w roku 1930, w wyniku której powstała grupa kapitałowa SSIH, Societe suisse pour l'industrie horlogere SA, z siedzibą w Genewie. Pod jego kierownictwem, a później pod przywództwem Josepha Reisera, począwszy od  1955, SSIH nieustannie się rozwijała i rozrastał, przejmując bądź tworząc około pięćdziesięciu firm takich jak Lemania, Lanco i Hamilton. Na początku lat siedemdziesiątych SSIH był już pierwszym na rynku Szwajcarskim i 3 na rynku ogólnoświatowym, producentem gotowych zegarków.

Osłabiona kryzysem walutowym i recesją trwającą od 1975 do 1980 roku, SSIH uzyskała w 1981 roku wsparcie finansowe ze strony banków. Rok później,  w podobny sposób, ocalony został inny szwajcarski gigant produkujący zegarki i mechanizmy zegarowe - ASUAG, którego własnością były takie marki jak Longines, Rado i Swatch. Po drastycznym zweryfikowaniu ksiąg finansowych i restrukturyzacji działów Badawczo Rozwojowego i produkcyjnego  obu grup, dwóch gigantów połączyło się w 1983 tworząc Holding ASUAG-SSIH, z siedzibą w kompleksie ETA w Grangeste. W 1985 konsorcjum to zostało przejęte przez grupę prywatnych inwestorów pod strategicznym przywództwem Nicolasa Hayek’a. Pod nową nazwą - SMH, Societe suisse de microelectronique et d'horlogerie, przedsiębiorstwo zanotowało natychmiastowy wzrost, osiągając tym samym ogromny sukces i stając się czołowym światowym producentem zegarków. Od 1998 roku, pod nową nazwą Swatch Group, oferuje ono również zegarki Blancpain i Breguet. Dynamicznie rozwijająca się OMEGA pozostaje jedną z najbardziej prestiżowych, sztandarowych marek firmy.  

 

 

The Swatch Group Polska sp. z o.o. ul. Marynarska 15, 02-674 Warszawa